Megduplázódott a kórházban kezeltek száma, sok köztük a fiatal, a tünetek is mások
Az elmúlt egy év másról sem szólt, mint a koronavírusról, a járvány enyhítésére tett lépésekről, és olyan dolgokról, aminek bármi köze is van a koronavírushoz. Eltelt egy év, és sajnos semmi sem változott, legalább is nem a jó irányba. A Telexnek nyilatkozott egy nevének elhallgatását kérő kórházi dolgozó, és nem közölt túl jó híreket.
Megduplázódott a kórházban kezelt betegek száma
Ha valaki nyomon követi a számokat, minden nap elolvassa a friss híreket, reggelente meghallgatja a rádió híradását, akkor bizonyára tudja, hogy milyen magasak a számok, az új fertőzötteké, az elhunytaké, a kórházban kezelteké, és a lélegeztetőgépen lévőké is. Rekordokat döntenek ezek, sajnos nagyon szomorú rekordokat. A kórházi helyek szűkösek, vannak olyan helyek, ahol megtelt minden ágy, de máshol sem fényesebb a helyzet, újabb és újabb részlegeket kell nyitni, a dolgozók nemhogy kimerültek, szó szerint depressziósak, ezt a terhelést senki sem tűri jól. A nyilatkozó elmondta, hogy miután látták év elején a szomszédos országok statisztikáit, számítottak rá, hogy megugrik a betegek száma, de ekkora robbanásra senki sem számított. Mai (március 11.) adat: Kórházban 8329 koronavírusos beteget ápolnak, közülük 911-en vannak lélegeztetőgépen.
A fiatalokra is veszélyes
Azzal együtt, hogy nagyon sokan kerülnek kórházba, az a tendencia is megfigyelhető, hogy egyre fiatalabbak is. Még az előző hullámokban főleg az idős, krónikus betegek kerültek be a kórházakba, addig most fiatalabbak is sokan vannak, akiknek nincsenek komolyabb problémáik.
Mások a tünetek is
Megjelent többféle mutáció is, a legújabb variánsról, ami minden eddiginél veszélyesebb, ITT írtunk. Ezek miatt pedig kicsit a betegség lefolyása is megváltozik, merőben mások a tünetek is, mint az első hullámban.