Az 5 legfontosabb technológiai trend 2024-ben: 2024 top 5 technológiai trendje

5 legfontosabb technológiai trend 2024

3. A „mint szolgáltatás” elterjedése

A „mint szolgáltatás” (pl. „szoftver, mint szolgáltatás”) a szolgáltatások felhőalapú, igény szerinti kínálatát jelenti. Ez a modell teszi lehetővé számunkra, hogy a modern technológiai trendeket minél többen igénybe vehessenek. Ennek a modellnek köszönhető, hogy a robotika és a mesterséges intelligencia lényegében bármilyen cég számára elérhetők.
 
A Google, az Amazon, a Microsoft és más szupervállalatok jóvoltából még a legkisebb vállalkozások számára is lehetőség nyílik az innovatív ötletek kivitelezésére, méghozzá anélkül, hogy komoly összegeket kellene fektetniük a munkaerőbe, a különféle eszközökbe és a feltétlenül szükséges erőforrásokba.
 
A járvány kezdete óta azok a cégek szereztek jelentős előnyt versenytársaikkal szemben, amelyek képesek voltak felhőalapú, méretezhető megoldásokat alkalmazni. A Zoom például szinte csettintésre ismertté vált az egész világon, mert képes volt az igényeknek megfelelő ütemben bővíteni szerverhálózatát, és ezzel lefedettségét. Mindez annak köszönhető, hogy a Zoom is egy felhőalapú szolgáltatás.
 

4. 5G és más, korszerű kapcsolati technológiák

A gyorsabb és megbízhatóbb internet nem csak a hétköznapi böngészést könnyíti meg. A 3G technológia megjelenése óta minden egyes új generáció új felhasználási lehetőségeket előtt nyitotta meg a kaput a mobilinternet számára. A 3G használhatóvá tette az internet böngészését mobileszközeinken, míg a 4G a hang- és videólejátszást adta a kezünkbe. Nem kérdés, hogy az 5G is egy nagy lépést jelent majd a mobilinternet számára.
 
Az 5G lehetővé teszi majd az olyan szolgáltatások használatát, amelyek kiterjesztett vagy virtuális valóságot használnak, és a felhasználók kezébe adja majd a felhőalapú játékélményeket is.
 
Összességében tehát, az 5G fejlett, gyors hálózatai jóvoltából az itt felsorolt trendek még több felhasználó számára válnak majd elérhetőbbé és hasznosabbá. A cégek és szervezetek is hasznát veszik majd a fejlesztésnek, hiszen akár távolságilag (például helyszíni tesztek alkalmával) is hozzáférhetnek majd a Nagy Adat forrásokhoz, vagy tölthetik fel szervereikre az eredményeket valós időben.
 

5. Kiterjesztett valóság és virtuális valóság

Ezekkel a technológiákkal főleg a viselhető készülékek és okostelefonok trendjeit követőik találkozhattak már. Röviden: ha valaki egy teljesen számítógép által generált térben nézelődik, azt virtuális valóságnak nevezzük, ha pedig valaki egy, a „való világban” elhelyezett virtuális elemeket lát, az a kiterjesztett valóság.
 
2021 során kétségtelen, hogy ezekről is többet hallunk majd, és jó eséllyel a többi kiemelt trendhez is lesz némi közük. Belegondolni is érdekes, hogy a szakemberek milyen eszközöket hoznak majd létre a jelenlegi krízishelyzet kezelésére, amelyekben valamilyen formában megjelenik majd a kiterjesztett, és/vagy virtuális valóság technológiája.
 
Meglehet például, hogy az ilyen eszközök segítségével elkerülhetők lesznek a veszélyes helyzetek. Például az egészségügyi vizsgálatokat talán távolságilag is el lehet majd végezni. A virtuális valóság már most segíti egyes optikusok munkáját a szemvizsgálatok lebonyolításában: egy nagyfelbontású kamera ellenőrzi a páciens szemeit, egy kiterjesztett valóságot alkalmazó eszköz pedig lehetővé teszi a páciens számára, hogy megtekintse, hogyan mutatna egy-egy szemüvegben. Így a vizsgálat és a termék megrendelése akár otthonról is elvégezhető.
 
A technológia az oktatásban is egyre elterjedtebbé válik majd, így egyre kevesebb helyen lehet szükség zsúfolt tantermekre, ami különösen hasznos ezekben a bizonytalan időkben.
 
A fejlettebb kiterjesztett valósággal működő eszközök továbbá a személyes biztonságot is segíthetnek majd megőrizni. Egy speciális szemüveg például valós idejű figyelmeztetésekkel értesítheti viselőjét, ha olyan területhez közeledik, ahol fokozott fertőzést állapítottak meg.


 

+1 Egyre fejlettebb a termelés


Az 2024-es laboratóriumi diagnosztika fejlettebb, gyorsabb és pontosabb, mint valaha. Ezek az új technológiák és fejlesztések forradalmasítják az egészségügyi ellátást, a mezőgazdaságot, az ipari alkalmazásokat, lehetővé téve az időben történő intervenciókat. Ahogy haladunk előre az új évtizedben, az egészségügy továbbra is kiemelt terület marad a technológiai fejlődésben és az innovációban.

Az okos technológiák és az összekapcsolt eszközök új dimenziót nyitnak a laboratóriumi diagnosztikában.

Az automatizáció és a robotika egyre fontosabb szerepet játszik a laboratóriumi diagnosztikában. Az automatizált rendszerek lehetővé teszik a minták gyorsabb és hatékonyabb feldolgozását, minimalizálva a hibalehetőségeket és növelve a laboratóriumi hatékonyságot. Emellett a robotok segítségével végzett műveletek pontosabbak és ismételhetőbbek lehetnek.

Itthon a legkorszerűbb és leghatékonyabb labordiagnosztikai berendezés értékesítésével foglalkozó cég a Flextra-Lab Kft. hihetetlen innovatív megoldásokkal szolgál több felhasználói területen is, mint például a gyógyszeripar, a mezőgazdaság, az élelmiszeripar, vagy klinikai kutatások ezzel elhozva az ipari szférába is a jövőt!
Ajánlatkérés

A weboldalon a minőségi felhasználói élmény érdekében sütiket használunk. Ismerje meg tájékoztatónkat arról, hogy milyen sütiket