9. Ha valakivel először találkozol, olyan helyet válassz, ahol kényelmesen érzed magad. Így viselkedésed nyugodtságot, önbizalmat fog sugározni, ami nagyban segítheti az eredményes kommunikációt.
10. Beszélgetés közben éreztesd partnereddel, hogy őszintén érdekel, amiről beszél. Ezáltal ő is lelkesebben fog beszélni, és a beszélgetés mindenképp pozitív hangulatban fog telni.
11. Ha vitába bocsátkozol valakivel, érveidet mindig bizonyított tényekkel támaszd alá! Ezzel elkerülheted, hogy a vita során érzelmeid vezéreljenek, így kevesebb az esély rá, hogy butának érezd magad.
12. Ha valaki a kérdésedre csak röviden, tömören válaszol, tartsd meg a szemkontaktust és maradj csendben egy kicsit. Ezáltal beszélgetőpartnerednek fel fog tűnni, hogy nem adtak kielégítő választ, így tovább fogják azt mondani.
13. Tanulj meg ügyesen bánni a kiegészítendő és az eldöntendő kérdésekkel. Míg az utóbbi esetében a másik fél csak igennel vagy nemmel válaszolhat, a kiegészítendő kérdés megköveteli a gondolatok rendezettségét és igényes kifejezésmódját.
14. Ha egy ismeretlen személlyel mutatkoztok be egymásnak, szólítsd a nevén az illetőt! Még akkor is ha tudod, hogy nem fogtok többet találkozni. Ez segíthet a kölcsönös bizalom kiépítésében.
15. Ha egy csapat ember nevet valamin, az egyén ösztönösen arra az illetőre néz, akihez legközelebb érzi magát.