1. Ha munkád a tömeg előtt zajlik, tegyél egy tükröt magad mögé. Az emberek udvariasabban fognak veled viselkedni, mivel nem szeretnék magukat a tükörben mérgesnek vagy udvariatlannak látni.
2. Ha szeretnéd, hogy egy megbeszélés során valaki komolyan vegyen, ülj mellé! Ezzel elveszítik az úgynevezett falka mentalitást, ezért kevésbé tűnik vonzónak számukra az udvariatlan stílus.
3. Egy vita során miután felsorakoztattad érveidet, ne mondj többet. Ezzel időt biztosíthatsz a másik félnek arra, hogy megfelelően átgondolt választ nyújthassanak.
4. Fontos, hogy ötleteidet, érveidet milyen sorrendben közlöd. Javasolt egy erősebb, majd utána egy gyengébb érvet használni. Az utolsó helyen viszont mindig a legerősebb álljon.
5. Ha valaki fel akar idegesíteni, ne hagyd magad! Higgadt, összeszedett viselkedéseddel zavarba hozhatod az illetőt, így a kommunikációt könnyebben irányíthatod.
6. Kerüld a személyes névmás, főleg a „te” használatát. A beszélgetőpartner számára vádaskodóan hangozhat. Sokat segíthet a kompromisszum elérésében, ha inkább olyan kifejezéseket használsz, mint „úgy gondolom” vagy „nekem úgy tűnik”.
7. Találkozáskor próbáld megnézni, milyen színű a másik fél szeme. Az emberek számára az ilyesfajta szemkontaktus bizalmat sugároz.
8. Gyerekek esetében hagyhatod, hogy a kisebb döntéseket ők hozzák meg maguknak. Ha például maguknak választhatják ki ruháikat, nemcsak önállóságra sarkalljuk őket, de a veszekedés és az öltözködéssel járó szokásos hiszti is kevesebb lehet.