5. „Nincs jobb dolgod?”
Ismét remek példa arra, hogy az, aki rosszban sántikál próbálja másra kenni a gyanút, akár saját magadra is, azzal, hogy elbizonytalanít. Téged állít be, mint támadó fél, de ha megjegyzed ezt a jó tanácsot könnyedén átláthatsz, majd a szitán. Arról nem is beszélve, hogy ha valaki ilyen gyorsan meg akar szabadulni tőled, akkor biztos, hogy valami rejtegetni valója van.
6. „Ugyan miért tettem volna?”
Ha meggyanúsítasz valakit, ez a válasz szinte védekező mechanizmus a hazugoknál. A célja ezzel, hogy olyan gondolatokat ébresszen benned, amik végül elbizonytalanítanak, de ne hagyd magadat! Ne tágíts addig, amíg az illető színt nem vall.
7. A megoldás a részletekben rejlik!
Azok, akik át akarnak verni, mindent megtesznek azért, hogy hitelesnek tűnjenek. Éppen ezért minden egyes apró részletet pontosan kidolgoznak és egy már-már hihetetlenül ésszerű és logikus mesét adnak be neked. Ilyen esetben gondold végig, hogy mennyire megbízható a személy, akivel társalogsz? A legtöbbször egy hirtelen felmerülő kérdésre, egy természetes/reflexszerű válasznak lehet csak hinni, aki túl sokáig agyal, valószínűleg hazugságot eszel ki éppen.
8. „Úgysem tudod bebizonyítani!”
Ne felejtsd el, hogy bizonyítástól függetlenül ez gyakorlatilag egy beismerő vallomás. Aki nem tett semmi rosszat, az nem akar meggyőzni, arról, hogy ésszerűtlen dolgokat állítasz. Soha ne hagyd magadat elbizonytalanítani, mindig állj ki az igazadért!
9. „Te most megvádolsz engem?”
Elég gyanús, ha valaki ennyire felháborodik azon, ha számonkérsz valamit. Akinek nincs félnivalója higgadt marad és megnyugtat a szavahihetősége felől, aki viszont tudja, hogy sáros egyre jobban felháborodik azon, hogy megmered vádolni bármivel is. Természetesen ebben a helyzetben is téged állít be gonosznak és önmagát állítja be áldozatként, hogy ilyen sértő dolgot feltételezel róla.