Ne zárd ki az embereket a társaságból
Senki sem szereti, ha beszélgetés közben senki sem szól hozzá a társaságban. Éreztessük mindenkivel, hogy ők is részesei a közösségnek. Nem feltétlenül kell berángatni őket a kör közepére, de egy egyszer „Most nincs igazam?” kérdés közben rájuk nézni jó mondja annak, hogy ők is a beszélgetés résztvevőinek érezzék magukat.
Találj közös nevezőt
Sok esetben az apróbb, sablonos témák (időjárás, munkahely) rosszabbak, mint a teljes némaság. Próbálj olyan közös megvitatni valót találni másokkal, amihez mindketten hozzá tudtok szólni valamilyen egyedi nézőpontból!
Figyelj a testbeszédre
Beszéd közben nagyon fontos, hogy milyen üzenetet küldünk a körülöttünk lévőknek a testtartásunkkal. Ha például a kezünket összekulcsoljuk a mellkasunk előtt, akkor nem lesz túl nyitott a kisugárzásunk, és egy apróbb mosoly is sokat segíthet. Csak azért, mert valaki máshogy öltözködik, vagy viseli a haját, mint azt te előnyösnek találod, ne könyveld el azonnal kellemetlen alaknak. Adjatok egy esélyt magatoknak, hogy megismerjétek egymást.
Az önbizalom és a nyitottság jele – nem illik valakinek elnézni a válla felett, amikor beszélsz hozzá.Ne ítélkezzünk azonnal
Szemkontaktus!