Egy bizonyos testrészen leadott hő kizárólag az adott testrészt takaró bőrfelülettől függ, semmi mástól. Minél több bőrfelület van szabadon, annál hamarabb hűl le testünk. Ha összehasonlítjuk a fejünkön található bőr területét a lábunkkal vagy karunkkal, nagyjából megegyezik a felület mérete.
Egy csapat szerencsés önkéntesnek abban az élményben lehetett részük, hogy sarki védőfelszereléseket vagy fürdőruhákat viselve tölthettek el bizonyos időt hidegkamrákban, és az eredmények azt mutatják, hogy a hő nagyjából egyenlő mértékben távozik minden területről.
Azonban tény, hogy egy téli séta alkalmával az arcunk a legkevésbé takart részünk, szóval ott érezzük majd leginkább a hideget.
Csak az agyunk 10 százalékát használjuk
Már számtalan teszt bizonyította, hogy ez nem így van, azonban arra még mindig nem jöttünk rá, hogy mégis honnan ered ez a legenda, talán egy egyszerű motivációs beszédben hangzott el a gondolat. Jó érzés abban a tudatban élni, hogy valahol egy rejtett zseni lakozik bennünk, és ha rátalálunk, onnantól bármi lehetséges számunkra.
Azonban a vizsgálatok nem találtak nagy mennyiségű kihasználatlan agysejtet, szóval szinte az egész agyunk folyamatosan dolgozik valamin, éppen ezért az agy bármely részének károsodása észrevehető mellékhatásokkal jár.