4. Ne használd a digitális nagyítást
A digitális zoom, vagy nagyítás elsőre hasznosnak tűnhet, de valójában mindig rossz minőségű képeket eredményez majd. Ilyenkor a kamera nem fizikailag, az objektívvel közelít rá arra, amit fényképezel, hanem a kész képből vág majd ki egy kisebb darabot, amit felnagyít.
Az újabb, drágább okostelefonokon már több objektív is található, és habár ezek közül egy általában a mélységet hivatott csak elemezni, a többi optikai zoomot is kínál. Az optikai zoomot érdemes használni, ha közelíteni szeretnél valamire.
5. Próbáld ki a HDR funkciót
A HDR egy zseniális koncepción alapszik. Lényegében arról van szó, hogy az okostelefonok kamerái csak nagyon korlátozott mennyiségű fényt képesek rögzíteni egy-egy képben (csak mozgasd a kamerát egy ablak és egy fal között, és látni fogod ezt).
Amikor bekapcsolod a HDR-t, akkor a kamera automatikusan több képet is készít arról, amit éppen fényképezel (ehhez mozdulatlanul kell tartanod a fényképezőt egy pillanatig), és összemossa ezeket, hogy az árnyékok, és a világos részek is látszódjanak a kész képen (a külön képeket nem is látod majd, csak ami már összemosott). Ez a funkció sokat segíthet, ha egy nagyon kontrasztos jelenetet szeretnél megörökíteni, de vannak olyan helyzetek is, amikor jobb kikapcsolni – tapasztald ki, és hasonlítsd össze a HDR-rel és a nélkül készült képeket többféle helyzetben is!
6. Szerkeszd fényképeidet
Mind okostelefonodra, mind pedig asztali számítógépedre (vagy laptopodra) is szerezhetsz magadnak ingyenes, és fizetős képszerkesztőket. Az Adobe termékei (Photoshop és Lightroom) például okostelefonokraés hagyományosabb számítógépekre is beszerezhetők, de persze más lehetőségek közül is válogathatsz.