3. Nem egy portfólióban, hanem egy különálló eszközökben gondolkodunk
Abban az esetben, ha egyedi részvénybe vagy éppen kötvénybe fektetünk, akkor jóval nagyobb a kockázatvállalás, mintha csak egy jól diverzifikált, egyszerre több eszközből összerakott befektetési alapba vagy indexbe tesszük a pénzünket. Ha nincsen megfelelő diverzifikációnk, akkor meglehetősen ki vagyunk téve különböző vállalatokat vagy szektorokat érintő kockázatnak. Ha van egy gondosan összeállított, hatékony portfóliónk, akkor egy bizonyos kockázati szinthez, a lehető legnagyobb várható hozamot várhatjuk. Ha egy ilyen helyzetbe találjuk magunkat, akkor mindig az arany középutat érdemes választani, ugyanis egy viszonylag kis méretű portfólió alkalmazásakor a túl sok eszköz erősen megemelheti a költségeinket.
4. Túl gyakran akarunk kereskedni
Abban az esetben, ha sokszor adunk-veszünk egy adott portfólión belül, vagy minden nap le akarjuk küzdeni a napi árfolyammozgást, akkor sokszor pórul járhatunk. Először is azért, mert valószínűleg nem találjuk meg a megfelelő be- és kiszálló pontokat, másodszor pedig a túlzott mennyiségű kereskedés rengeteg költségvetéssel jár. Ebben az esetben is érdemes hosszú távon gondolkodni és egy jól kialakított stratégiát követni.
5. Nem ésszerű alapokon állnak az elvárásaink
A befektetők életében gyakran előfordul a türelmetlenség, és az átgondolatlanság, illetve a túl nagy kockázatvállalás. Ezek talán a legnagyobb hibalehetőségek. Mindig figyelembe kell venni az aktuális hozamkörnyezetet, illetve a kis kockázattal is elérhető hozamszintet, és ezekhez kell igazítani az elvárásainkat. Itt is nagyon fontos, hogy mindig hosszú távokban gondolkodjunk a befektetéseinkkel kapcsolatban, és ne hagyjuk, hogy a türelmetlenségünk hatására eltérjünk, az egyébként jól kitalált stratégiánktól.