A németek elfogadták a jelentkezését, és Pujol megkapta tőlük a kémeknek járó általános kiképzést. Azt a feladatot kapta, hogy Londonba költözve létrehozzon egy brit ügynökökből álló hálózatot a nácik számára. Ő azonban Lisszabon-ba utazott, és könyvtári könyvek, londoni turistalapok és a mozikban vetített híradások alapján írta meg jelentéseit, mintha azok Angliából származnának. Még az útiköltségeiről készült jegyzeteit is mellékelte, amelyeket egy brit vasúti menetrend alapján írt meg.
Pujol több kitalált ügynököt is megalkotott, akikről a németek azt hitték, hogy valódi személyek. Ezek a jelentések annyira valósághűek voltak, hogy amikor a britek megszerezték az egyiket, azt hitték, valódi kém van közöttük, és keresést indítottak ellene, holott nem is tartózkodott az országban.
London a második világháborúban
1942-ben az Egyesült Államok is beszállt a háborúba, Pujol pedig felvette a kapcsolatot egy amerikai tengerészeti tiszttel Lisszabonban, aki meglátta a lehetőségeket a kettősügynökben. Az Egyesült Államok beszámolt a briteknek Pujol eddigi munkásságáról, akit ezek után Angliába helyeztek át 1942-ben. A kém a „Garbo” álnevet kapta. A kitalált brit ügynökökről szóló jelentéseket továbbra is rendszeresen küldték a németeknek, azonban már nem kellett egyedül dolgoznia Pujolnak.