Ayam Cemani fekete tyúk
Ezért a különlegességért Indonéziába kell ellátogatnunk, ugyanis a világon máshol nem juthatunk hozzá. Ez részben a madárinfluenzától való félelemhez köthető. Ennek ellenére néhány bátrabb embernek sikerült kicsempésznie pár ilyen madarat az országból, kilójukat pedig durván 300 ezer forintért adták el. Indonéziában az ár kb. 60 forint per kiló
Jóféle sáfrány
Ennek a fűszernövénynek 30 és 110 ezer forint között mozog az ára. Ez a magas ár annak köszönhető, hogy a jóféle sáfrány mindössze 7 napig alkalmas a szüretelésre egész évben – ősszel éri el ezt az állapotot. Egy kilójához 300 ezer virágot kell összegyűjteni, ráadásul kézzel!
Szarvasgomba
Európában nagyjából 610 ezer forintért juthatunk hozzá egy kiló szarvasgombához. Termesztése rendkívül sok odafigyelést idényel, ezért ritkaságnak számít. Íze azonban semmi máshoz nem hasonlítható.
Fecskefészek leves
A fecskefészek leves elkészítéséhez bátorságra van szükség – pontosabban a hozzávalók beszerzéséhez. A fecskefészek leves több mint 90%-a egy ázsiai fecske nyálából készül. Ezek a madarak sziklás hegyoldalakba fészkelnek, ezért szó szerint extrém sport beszerezni a nyálat, amelyet fészkeik megépítésénél használnak. Közel 900 ezer forint egy kiló ára.
Kopi Luwak kávé
A Kopi Luwakról már biztosan sokan hallottak. Ez az a bizonyos kávé, ami az ázsiai pálmacivet ürülékéből készül. Az álatok elfogyasztják a kávébabokat, majd miután az áthaladt a szervezetükön, a szokásos módon válnak meg tőle – a hátsó kijáraton. A világ legdrágább ürülékének kilója 350 ezer forint körül mozog.
Matsutake gomba
Nevéből már látható, hogy egy másik japán különlegességről van szó. A matsutake gomba annyira ritka, hogy kilója 175 ezer forintnál kezdődik. Természetesen Japánban fordul elő, de más ázsiai országokban is termeszthetők, ahol a körülmények engedik.
Albínó kaviár
Egy igazán gazdag étkezésből nem maradhat ki a kaviár sem. Ez a híresen drága termék a Kaszpi-tengerben élő tokfélék sózott ikrájából készül. Kilója több mint két és fél millió forint.