Az egész egy húsvét vasárnapi projektnek indult. David komposzttal töltötte meg a váza alját és csupán egész kevés vízzel öntözte meg. Drótok segítségével ültette el a magokat, majd lezárta az üveget. 12 évvel később, 1972-ben nyitotta csak ki újra, hogy egy kis vizet adjon az apró kertnek, amelyet ekkorra már szépen benőttek a pletykafélék. A növényeknek ezen kívül nem volt szükségük több beavatkozásra, csupán elegendő napfényre.
De mégis miért voltak képesek szinte minden beavatkozás nélkül ilyen sokáig életben maradni a növények? Az egész rendszert a pára látja el vízzel. Egy kis hozzáadott napfény, és máris dolgozik a fotoszintézis. A fotoszintézis az a folyamat, amely ellátja a növényeket adenozin-trifoszfáttal, amely lényegében az élet üzemanyagaként szolgál számukra. Összességében napfény, szén-dioxid és egy kis víz szükséges ahhoz, hogy életben maradhassanak a növények.
Láthatjuk tehát, hogy igazán egyszerű is lehet fenntartani egy kisebb üvegkertet, szóval keressünk egy méretes üvegvázát, és kezdjünk neki a dolognak!